ארבע חברות לוביינג בלבד משרתות מאות חברות וארגונים - לעיתים בעלי אינטרסים צולבים - ומשפיעות על חיינו במידה שאפילו הציניקינים הגדולים ביותר יתקשו להשאר אדישים מולה. דפנה ליאל ושבי גטניו משוחחים על מנופי ההשפעה של הלוביסטים על חברי הכנסת, כמה יעלה לנו לשכור חברת לוביינג וכיצד אפשר לתקן את המעוות.

האזנה נעימה!
רן

00:0000:00

Malicious Life Ep. 3

00:0000:00

** שימו לב: זהו אינו הערוץ הרשמי של עושים עסקים: בקרו באתר הבית ranlevi.com **

ביקור בהול בהודו ומאוורר סתום באבק ולכלוך הציתו אצל גל שאול, מפקד דבור לשעבר בחיל הים, את ניצוצות ההשראה לטכנולוגיה שעתידה לחולל את מה שעשויה להיות המהפכה הגדולה ביותר שידע עולם הנדסת המכונות במאה האחרונה. באוגורי, גל ושותפו סער יוסקוביץ' משלבים את הבינה המלאכותית ו'האינטרנט של הדברים' כדי לאפשר למחשב לזהות תקלות במכונות (מזגנים, תנורים וכו') עוד בטרם התהוותן.

לצידי מראיין אורן ולדמן, מומחה לפיתוח ארגוני ויועץ ומלווה לחברות רבות, שותף בחברת הייעוץ אבן דרך.

האזנה נעימה.
רן

00:0000:00

הקלטת האירוע שבו חנכנו באופן רשמי את משרדיה החדשים של רשת עושים היסטוריה, באירוע כיפי ומרגש מאד (עבורי, לפחות...). תשמעו אותי ואת דני טימור מספרים על שורשיה ועתידה של רשת הפודקאסטים, וראיונות קצרים עם מגישי כל הפודקאסטים השונים שלנו. 

תודה לכל מי שהגיע לחגוג איתנו, לצוות הנהדר של הרשת ולכל מי שטרחו על הארגון וההכנות (וגם עזרו בפינוי ;-) ) . תודה מיוחדת לרן דנה מ- Vaniglia שהביא עמו ארגז (!!) מלא בגלידות מדהימות... 

האזנה נעימה! :-)
רן

00:0000:00

** שימו לב, זהו אינו הערוץ הרשמי של עושים שיווק - חפשו את הלוגו הסגול, או בקרו באתר הבית: ranlevi.com ***

לכל דור צרכים, ערכים וציפיות משלו, ואין דין לקוח פוטנציאלי בן 45 כלקוח בן 25. קובי גור (בייבי בומר) ורן לוי (דור X עם מנטליות של דור Z) משוחחים על שיווק לבייבי בומרס, דור X, דור Y ודור Z.

האזנה נעימה!
רן

00:0000:00

Malicious Life Ep. 2

00:0000:00

Malicious Life Ep. 1

00:0000:00

** שימו לב: זהו אינו הערוץ הרשמי של עושים היסטוריה. בקרו באתר הבית: ranlevi.com **

בפרק זה נספר על שורשיו של הצילום המודרני: על החדרים האפלים ('קאמרה אובסקורה') של ימי הביניים, על התמונות הראשונות שצולמו באספלט (!), על ה-'דאגראוטייפ' המהפכני - ועל צלם אקסנטרי בשם אדוארד מויבריג' שפתר חידה עתיקת יומין עבור טייקון עשיר, אך בדרך נאלץ לצאת לגלות בגלל שרצח את מאהבה של אשתו.

האזנה נעימה! :-)
רן

00:0000:00

** שימו לב: זהו אינו הערוץ הרשמי של עושים פוליטיקה. חפשו את הלוגו הכחולשחור, או בקרו באתר הבית: ranlevi.com **

האם מלחמתו של בנימין נתניהו כנגד העיתונות החופשית היא המלחמה כנגד קיפוח מתמשך כלפי הצד הימני של המפה הפוליטית, או שהיא מלחמה אישית שלו כנגד כל מי שהוא תופס כיריביו? רותם דנון, עורך ומייסד 'ליברל' ובעבר עורך 'חדשות היום' בערוץ השני, משוחח עם דפנה ליאל על יחסיו של ראש הממשלה עם התקשורת עוד מימיו כסטודנט בנג'מין ניתאי בארה"ב, דרך פרשת הקלטת הלוהטת בשנות התשעים, והסיקור התקשורתי של הסכמי אוסלו ורצח רבין. 

האזנה נעימה!
רן

00:0000:00

** שימו לב: זהו אינו הערוץ הרשמי של עושים עסקים. חפשו את הלוגו הכחוללבן, או בקרו באתר הבית: ranlevi.com **

יצחק קאול היה מעורב בכמעט כל החלטה דרמטית בשוק התקשורת: בשנות השמונים לקח את בזק הנחשלת ואת דואר ישראל הלא-מתפקד - והפך אותן לסמל ומופת בעולם כולו. סיפורו האישי מדגים היטב כיצד יכול מנהל ומנהיג טוב להרים ארגון לגבהים אדירים - אבל גם לרסק ולפורר ארגון מצליח. בשיחה עימנו שובר קאול כמעט כל קלישאה שבולמת חברות ממשלתיות מלהתקדם, כולל המוסכמה השגויה שהעובדים בחברות הממשלתיות הם המכשול הגדול ביותר לקדמה שכזו. כמו כן קאול מנתח את הסיבות להדרדרות הנוכחית של דואר ישראל, הטעויות שעושה ממשלת ישראל בתחום הגז - וגם שופך על מנהיגינו קיטונות של רותחין בעקבות הניהול השגוי של משבר רשות השידור. 

לצידי מראיין מולי טימור, לשעבר סגן נשיא חברת אלון. 

קישור לספרו האוטוביוגרפי של יצחק קאול - 'מחובר'. 

האזנה נעימה.
רן

00:0000:00

- Older Posts »